Valiliğimizden Çiftçilerimiz Sera Naylonu Desteği 24/02/2021

Valiliğimizden Çiftçilerimiz Sera Naylonu Desteği 24/02/2021

İl Özel İdaresi tarafından çiftçilerimize örtü altı tarım için hibe edilen sera naylonu için kura çekim töreni düzenlendi.
İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne sera naylonu desteği için yapılan başvuru sayısının fazla olmasından dolayı destek verilecek 30 çiftçi kura sonucu belirlendi.
İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet GÜN’ün açılış konuşmasının ardından çiftçilere hitap eden Valimiz, Ilısu Barajı havzasında herhangi bir faaliyetin (sera dahil) yapılmaması konusunda uyarıda bulunarak, “Suyun yükselmesi ve düşmesi dönemseldir. Orada yapacağınız her faaliyet bu değişimlerden zarar görür. Özelikle sera gibi maliyetli yapıların kurulmasından uzak duralım. Bunun dışındaki alanlarda yapacağınız seracılık faaliyetlerinde imkanlar ölçüsünde desteklerimiz devam edecek” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Valimizin katılımı ile kura işlemi gerçekleştirilerek, sera naylonu hibe edilecek çiftçiler belirlendi. Valilik toplantı salonunda düzenlenen törene; Valimiz Hulusi ŞAHİN, İl Genel Meclis Başkanı Abdulvahap AKBAŞ, Balpınar Belde Belediye Başkanı Hüseyin GEYLANİ, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir ÖZER, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet GÜN, Batman Ziraat Odası Başkanı Nizamettin AYDİŞ, Batman Ticaret Borsası, Arif GÜNEŞ ve Balpınar Beldesi, Yeniköy, Zorköy ile Segirka köylerinden çok sayıda çiftçi katıldı.